Зелені зебри на вулицях Луцька

Volyn Times

Business Тimes :: СПОЖИВАЧ

Ось і дочекалися сезону кавунів. Вегетаріанські зелені зебри манять нас з кожного закутка. Все б нічого, акби не маленьке але… 

Гарячі східні купці намагаються втулити ці баштанні купи в усіх видимих і досяжних для покупця місцях, нехтуючи елементарною гігієною і санітарними нормами. Кавунники не можуть ручатися за якість продукту, який лежить просто неба, адже кавун - ягода, яка повинна зберігатися при певній температурі та в нормальних умовах. А про які умови можна говорити, якщо не відомо, де миються самі реалізатори, які, здебільшого, і ночують біля свого товару! А що вже говорити про зовнішній вигляд міста, який вони псують своїми екзотичними купами… Місцева санстанція, мов кавунів у рот понабирала, мовчить і тільки на інші служби киває… 

Ось гарно втулився «східний брат» прямісінько на проїжджій частині біля «Старого ринку». Мабуть ДАІшники проблему з кавунами вже вирішили...

Кавунна купа біля "Центрального ринку"

Ось за два метри від зупинки біля «Варшавського ринку» торгують кавунами і морозивом. Тут, мабуть, санстанція забезпечила себе морозивом...

 Торгують всі... В двох метрах від дороги...

А ось у пилюці автівок багато років поспіль торгують на вул. Ківерцівській…

 Місце зустрічі змінити не можна...

А ці кавунники втулились на вулиці Конякіна, поблизу Агроконтракту...

Кутовий...

Кавун дуже хороший абсорбент, який вбирає в себе все, що є в грунті. Тож, якщо неподалік від баштану є каналізаційний стік, то, ймовірно, «смугастик» вбере в себе всю цю гидоту. А вихлопні гази машин теж залишать свій слід на ягодах. Вживаючи їх червоний нектар, ви заїдаєте його цілою таблицею Менделєєва з викидами з авто, що їздили поруч. 

Ми звернулися за коментарем до Луцької міськрайонної санепідемстанції. «Займемося кавунами "з понеділка"» (15.08. - авт). У цьому нас запевнив її керівник - Іван Ульчак. Він каже, що точки продажу неузаконені й повідкривалися самочинно. "Підійдеш, а хлопець кучерявий, темношкірий скаже, що в нього тут все куплено, - поділився досвідом спілкування із ними Іван Миколайович - Вздовж дороги у Струмівці, Підгайцях стоять, погодження із сільськими радами у них немає". Зі слів головного міськрайонного санлікаря, його підлеглі навряд чи зможуть застосувати хоч якісь санкції до порушників без участі працівників міліції - адже якщо продавець не надає документів, то й немає кого притягнути до адмінвідповідальності. Тому на початку наступного тижня санепідеміологи обіцяють піти в рейд разом із міліціянтами. 

Ну що ж. Як кажуть в Одесі, побачимо… А можливо, зважаючи на таку активність наших «санітарів», варто дослухатися до досвіду Львова чи Харкова, де їхні міськради взагалі заборонили торгівлю баштанними культурами, затвердивши чіткий перелік місць для сезонної торгівлі. Тепер їхні городяни за смугастою ягодою і динями їдуть на ринки і в супермаркети, де є холодильні камери, і де простіше відшукати людину, яка несе хоч якусь відповідальність за якість товару. 

Для того щоб коментувати увійдіть будьласка під своїм акаунтом або зарєструйтесь