“Волинський щит” допомагає армії

Volyn Times

Нація :: ТЕМА ДНЯ

Життя людей і реальні зміни системи — найголовніші пріоритети діяльності громадського формування “Волинський щит”. Його представники допомагають заповнити прогалини, що були бездумно створені системою протягом багатьох років, у бойовій підготовці потенційних резервістів. Роблять це не привертаючи особливої суспільної уваги, бо вважають, що війна не потребує галасу - на ній і без того вистачає вибухів та зойків.

Події під Волновахою оголили серйозну прогалину у військовій підготовці офіцерів і солдатів. Люди, які служили в рядах збройних сил багато років тому, фактично втратили навики. А за нинішніх обставин це вартує життя. Сучасна війна вимагає, передусім, знань і практики - а їм і досі приділяється вкрай недостатня увага. В головах наших керманичів навіть зараз домінує ганебна «жуковська доктрина», в основі якої немає базової цінності – людського життя.

Протягом кількох тижнів перебування на полігоні чи у військовій частині мобілізовані резервісти, крім примітивного поводження зі стрілецькою зброєю і можливості постріляти з неї, так і не отримують елементарних навичок виживання й ведення бою в умовах сучасної війни. А відтак підрозділ ГРВ “Волинський щит”, попередньо узгодивши із обласним військовим комісаріатом, вирішив заповнити цю прогалину у бойовій підготовці. Серед пріоритетів організації -  військова ефективність і збереження життя людей, яких можуть мобілізувати і відправити у зону воєнних дій. Непередбачуваність путінського режиму, сусідська близькість Білорусі як союзника Росії і фактична військова незахищеність Волині диктують ще одне завдання - підготовку ополчення, яке за потреби діятиме на території нашого регіону.

Лише за останній місяць більше півсотні лучан пройшли підготовку на базі «Волинського щита». Серед них переважно - добровольці,  які виявили бажання служити Батьківщині в лавах ЗС, але поки що не потрапили під мобілізацію через вікові або інші причини.

Навчання відбуваються в місті і на щотижневих польових виходах не менше чотирьох разів на тиждень. До них залучені інструктори Волинського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, з яким тісно співпрацює організація, а також власні фахівці, які мають достатні реальні навики і досвід. Дехто з тих, що пройшли вишкіл, нині вже служить в ЗС України.

Члени «Волинського щита» і добровольці отримують широкий спектр практичних базових знань і навичок, необхідних для виживання в умовах бою й для ефективного його ведення.

Основи альпіністської підготовки, робота штурмових груп, стрільба і володіння стрілецькою зброєю, робота проти ДРГ, основи рукопашного бою, тактична підготовка…. 

Всі ці знання, які більшість не отримувала навіть за всі роки проходження строкової служби, у “Волинському щиті” здобувають  протягом стислого терміну.

Зрозуміло, що за короткий період тренувань ніхто не стане «рейнджером». Таке завдання ніхто і не ставить. Існує диференціація підходів, адже вік (частині людей - майже 50 років), фізична і базова підготовка в усіх різна. Головне - відновити й сформувати основні військові навички, бо вони сьогодні - на вагу золота і вимірюються ціною життя.

P.S. «Волинський щит» принципово уникає будь-яких партійних проектів і перебуває поза зоною місцевих бізнесгруп, а тому й надалі сповідуватиме прагматичний підхід до реального впливу на системні зміни в регіоні, намагаючись утверджувати принципи незалежності, принциповості, фаховості та здорового глузду.

 

Для того щоб коментувати увійдіть будьласка під своїм акаунтом або зарєструйтесь