Із студента – в режисери

Юлія Марушко

Культура :: ТЕМА ДНЯ

19-річний студент Сергій Якименко, який навчається на графічного дизайнера у місті Шверін (Німеччина), за неповний рік зняв два фільми. Його кіно, як і українська тема, набули розголосу не тільки в Україні, а й у Німеччині. Свій перший фільм хлопець присвятив Майдану. Другий – війні й захисникам країни. Сергій - львів'янин, сім'я якого переїхала у Німеччину, коли йому виповнилося 5 років. Він - українець в душі та патріот України - на ділі. По завершенні навчання мріє повернутися у рідний Львів, де почувається заново народженим. А поки що творитиме далі, адже має надію зробити Україну трішки кращою для такого прекрасного народу.

З Сергієм ми познайомилися влітку на Atmaidanі у Кілі.

Портрет Сергія

Він приїхав як гість із фільмом „Ціна Демократії“. „Таких кадрів ми ще не бачили,“ - ділилися враженнями глядачі.

З часів Майдану студент та фотограф відкрив для себе кіно. В Україні тоді Сергій не був, але спостерігав за усіма подіями з екрану телевізора. Після перегляду фільму „Помаранчеве небо“ кінорежисера Олександра Кірієнка (2006 рік- авт.) відчув, що й сам може зняти фільм. Він два тижні збирав матеріал - змонтував його на одному диханні, за один вечір. Так з'явилася „Ціна Демократії“. Монтажем Сергій займався радше з цікавості, тому був шокований, коли його фільм набрав 600 000 переглядів.

Одразу після виступу Artmaidan. Сергій справа.

Через чотири місяці хлопець наважився зробити ще один фільм. Цього разу він звернувся за допомогою до фахівців телеканалу „Еспресо ТВ“, які, крім матеріалів та начититки текстів, давали цінні поради. Сергій Якименко отримав також дозвіл використовувати матеріали  Громадського ТБ, Babilon'13, Військового Телебачення України. Гурти „Океан Ельзи“ і „Тінь сонця“ дали згоду на використання їхніх музичних творів. Вірш поетеси Христини Полянської „Герої не вмирають“ озвучила Юлія Марушко.

ArtMaidan в місті Кіль: Сергій Якименко, гість; Юлія Марушко, Ірина Єськова, Анастасія Мосевич - учасники Artmaidan, Любов Левик - друга голова правління німецько-українського товариства у місті Кіль, Інна Шадріна, учасниця Artmaidan.

Фільм „На лінії вогню“ показує війну такою, яка вона є. „Тут все не так, як у героїчних фільмах, - розповідає режисер, - бій, зброя, втрати, переживання рідних... Тут все по-справжньому. Єдина мета – показувати такі фільми нашим дітям та онукам, пам'ятаючи, як будувалася нова Україна. Поки я живу на білому світі, я буду робити і творити фільми для України“.

Воїнів Сергій вважає українською елітою, якою пишається вся країна. Звертаючись до них, хлопець каже: „Ви - наша гордість. Я вірю, що перемога буде наша. Повертайтеся живими!“ 

Сергій Якименко дякує усім, хто допомагав працювати над фільмом, черговий раз довівши, що  разом можна багато чого досягти. Студент та режисер потребує підтримки.

Більше інформації ТУТ

Луцьк-Гамбург

Для того щоб коментувати увійдіть будьласка під своїм акаунтом або зарєструйтесь